Results

Course Records
W21.5: Erchana Murray-Bartlett 1:51:45 (2015)
M21.5: John Dutton 1:38:15 (2014)
W43: Joanne Tough 4:27:00 (2015)
M43: Mathieu Dore 3:47:41 (2015)


2016 Podium – 21.5km


Male
Ben Derrick 1:47:03
Rhys Whittaker 1:49:01
Ryan Wissmer 1:51:54

Female
Cheryl Martin 2:00:06
Rebecca Wilkinson 2:04:10
Bridget Wetherill 2:23:22

Age Groups

18 – 29yrs
Rhys Whittaker 1:49:01
Rebecca Wilkinson 2:04:10

30 – 39yrs
Ryan Wissmer 1:51:54
Cheryl Martin 2:00:06

40 – 49yrs
Ben Derrick 1:47:03
Bridget Wetherill 2:23:22

50 – 59yrs
Davern White 2:14:41
Kuniko Bowden 2:25:18

60+yrs
Ron Scholes 2:34:30
Sally Littlewood 2:27:46


2016 Podium – 43km


Male
Matthew Murphy 3:46:08
Tim Green 3:55:22
Ashley Bennett 3:58:09

Female
Pat Bowring 4:24:37
Kylee Woods 4:35:32
Karen Sharman 4:38:49

Age Groups

18 – 29yrs
Ashley Bennett 3:58:09
Bonnie Vanwilgenberg 4:43:19

30 – 39yrs
Matthew Murphy 3:46:08
Pat Bowring 4:24:37

40 – 49yrs
Damon Goerke 3:58:43
Kylee Woods 4:35:32

50 – 59yrs
David Grant 4:42:15
Kathy Thurlings 4:43:25

60+yrs
Steve Callaghan 4:42:52


2016 Podium – 10km


Male
Chris Adams 53:03
Steve Moxham 56:09
Craig Drakeford 57:24

Female
Lorraine Aitken 57:12
Belinda Smith 1:03:26
Toni Scattergood 1:07:31

18 – 29yrs
Steve Moxham 56:09
Toni Scattergood 1:07:31

30 – 39yrs
Chris Adams 53:03
Lorraine Aitken 57:12

40 – 49yrs
Ray Bakker
Jenny Mitchell 1:10:06

50 – 59yrs
Andrew Vanduynhoven 1:05:43
Jackie England 1:16:47

60+yrs
Phil County 1:18:56
Diedre Black 1:38:18


2015 Results
Podium
Women’s 21.5km
1. Erchana Murray Bartlett
2. Laura O’Driscoll
3. Emma Drake Men’s 21.5km
1. Adrian Vincent
2. Rastus Joy
3. Dion Perry
Women’s 43km
1. Joanne Tough
2. Emilie Tan
3. Karen Sharman Men’s 43km
1. Mathieu Dore
2. Joel Fitzgerald
3. Ashley Bennett Full results
http://tomatotiming.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16&RId=28321

2014 Results
Podium
Women’s 21.5km
1. Erchana Murray-Bartlett
2. Laura O’Driscoll
3. Heidi Buntrock Men’s 21.5km
1. John Dutton
2. Stephen Dinneen
3. Andrew Mock
Women’s 43km
1. Donna Urquhart
2. Angela Harris
3. Rowena Melbourne Men’s 43km
1. Sam Maffett
2. Damon Goerke
3. Jonathan Jones Full results
http://tomatotiming.racetecresults.com/results.aspx?CId=16&RId=28185

2013 Results
Podium
Women’s 21.5km
1. Lorna Campbell
2. Glenda Banaghan
3. Fiona Macmillan Men’s 21.5km
1. Trent Harlow
2. John Dutton
3. Shane Davin
Women’s 43km
1. Isobel Bespalov
2. Lucy Bartholomew
3. Maria Plyashechko Men’s 43km
1. Joel Fitzgerald
2. Toby Wiadrowski
3. Serge Kurov Full results
http://www.tomatoresults.com.au/default.aspx?CId=16&RId=28070

2012 Results

Link to results http://www.tomatoresults.com.au/default.aspx?CId=16&RId=249

Comments are closed.